ZAMEK w MALBORKU NOCĄ

Wycieczka OR Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Pruszczu Gdańskim w nocy 24/25.03.2017 r.

24 marca 2017 TUL zaprosił swoich członków oraz nauczycieli i pracowników ZSOiO w Pruszczu Gdańskim z rodzinami na nocne zwiedzanie zamku w Malborku. O godzinie 18 sprzed szkoły wyruszył wypełniony do ostatniego miejsca autokar. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na 2 grupy. Pierwsza w której znalazły się rodziny z dziećmi udała się na zwiedzanie z przewodnikiem Mariuszem. Musiało być bardzo atrakcyjnie, ponieważ co jakiś czas rozlegały się po zamku głośne śmiechy i okrzyki radości. Dzieci wróciły zadowolone, pełne emocji i wrażeń, którymi dzieliły się z innymi uczestnikami wycieczki w drodze powrotnej.

Drugą „dorosłą” grupę poprowadziła nasza ulubiona przewodnik, z którą zwiedzaliśmy w ubiegłym roku Żuławy Wiślane, Kasia Czaykowska. Jak zwykle zachwyciła nas swoją wiedzą, pasją, ciekawostkami i wielkim humorem.

Podświetlony nocą zamek wyglądał cudownie. W tle towarzyszył nam śpiew chóru gregoriańskiego, a od czasu do czasu pojawiał się zakapturzony zakonnik z lampą w ręce. Wróciliśmy oczarowani zamkiem, który nocą robi na zwiedzających niesamowite wrażenie. Na dowód załączmy kilka zdjęć, które wykonała Kasia Grzymowska, uczennica klasy IV TE w ZSOiO w Pruszczu Gdańskim.