Spotkanie z Janem Kozłowskim

Termin: 28.02.2014

Dnia 28 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim uczniowie i nauczyciele spotkali się ze znanym na pomorzu posłem Parlamentu Europejskiego, Janem Kozłowskim. Europoseł miał możliwość zwiedzenia budynku głównego szkoły, byłego internatu oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat życia szkoły podczas prezentacji przedstawionej przez uczennice z klasy II TAK (Anetę Dłużewską i Magdalenę Jakubaszko). Młodzież podczas rozmowy z Janem Kozłowskim dowiedziała się jak działa Parlament Europejski, jak Unia Europejska pomaga młodzieży i osobom niepełnosprawnym na rynku pracy oraz jak wygląda przepływ finansów w UE.

Pod koniec spotkania europoseł wręczył nagrody w ramach konkursu artystycznego o Parlamencie Europejskim:

Wizyta pana Jana Kozłowskiego zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz wpisem do kroniki szkoły i kroniki TUL-u. Po części oficjalnej, nastąpiła chwila rozmowy przy kawie o sprawach bieżących dla krajów Europy i Polski.

Całe przedsięwzięcie zorganizowała pani Anna Byczuk oraz Małgorzata Słowik. Dzięki pomocy Aleksandry Łuczak, Aleksandry Jaskulskiej, Beaty Szramki, Izabeli Myszewskiej, Damiana Płotki, Przemysława Romińskiego oraz uczniów ZSOiO spotkanie to zostanie na długo w naszej pamięci.

Opr. Przemysław Romiński